Ráda bych doplnila to, co jsem napsala. Ne každý pochopil co jsem se snažila říct. Tento text je hlavně směrovaný k tomu, co se děje nyní pendlerům. To jakým způsobem se politici chovají a měří dvojím metrem. Ne, opravdu nefňukám a nejsem fňukna ani já a ani moje dcera. Jen nám hlava nebere, proč pro všechny neplatí stejná pravidla. Nešlo nám o to, že bychom si na hranicích udělali mejdan s grilovačkou :D To opravdu ne... a respektujeme obě dvě i všechna pravidla a nařízení! Dbáme na desinfekci sebe i ostatních kolem nás. Šlo nám o to, že lidi dojíždí do zaměstnání mnohdy větší dálky a nikdo po nich nechce tak striktní pravidla. Lidi jezdí do fabrik, kde pracuje tisícovka dalších a nikdo po nich nechce papíry a potvrzení. Lidi pendlují do Prahy a dalších měst a nidko nechce, aby tam zůstávali a byli tak oddělení od rodin. A ani aby potom, po uplynulé pracovní lhůtě šli do karantény. nikdo je nerozděluje hranicí a přiblblými červenými čtverci. Kdo pochopil a psal mi všechny zprávy, které byli plné milých slov a podpory, ten i ví, jak je to celé absurdní! A těmto lidem díky! Moc děkuji za všechna ta krásná slova a vracím je ze srdce zpět!!! 

A vy ostatní - naštěstí vás nebylo moc, jen pár... i za vás díky! děkuji, že vím, že jste a že člověk musí být pořád opatrný a dívat se do kterého lejna šlape, když se přes louku přežene to stádečko ovcí... A ano, stádovitost byla namířena na ty z vás, kteří spokojeně békáte těm diktátorům a manipulátorům. Přeji vám v tomto životě víc než jen štěstí.

jak se říká "karma je zdarma" 

HRANICE

Jak prožít Velikonoční pondělí?

Při pohledu na spokojenou tvář pana Babiše s dvoumetrovým klackem v ruce, jak údajně prohání svou manželku po zahradě se mi chce vážení zvracet. Přála bych tomuhle pánovi, aby zvedl prdel a dojel si na hranice… aby se podíval na to, co způsobil, kam nás dostal. Aby beze strachu šel mezi lidi, které rozdělil on a jeho jemu věrní…

Měsíc jsem neviděla svá vnoučata, své děti. Jsou Velikonoce a my jsme se opravdu moc těšili na to, jak s klukama (2 vnuci) budeme barvit vajíčka, jak si zas uděláme nějaký výlet a jak tu u nás, v Německu, na pár dní budou trávit čas. Jsem zvyklá se s nimi vídat, brát si je na víkendy. Přišlo to, co přišlo a já ani nemukla. Ano je potřeba dělat opatření, nešířit to dál a dodržovat pravidla. Ale tohle???  

Postupem času jsem zjistila, že jediný nebezpečný virus je v tuhle chvíli česká vláda se svým pomateným rozhodnutím, s tím, jak štvou a rozdělujou lidi!
Ne, nejsou to jen rozdělené rodiny pendlerů, oni štvou a rozdělujou lidi mezi sebou.

Kam jsme to došli?!?!?

Chtěla jsem se osobně vidět s dcerou, jejím mužem, a hlavně s malým vnoučkem. Domluvili jsme se, že bychom se sešli na hranicích. Když jsou ty Velikonoce… alespoň třeba si sednout do trávy… klidně na 2 nebo 4 metry od sebe. Ale to, co nás čekalo??? Připadala jsem si jako ve zlém snu… Policie dělá jen svou práci a na ně se člověk ani nezlobí. Ale tohle jsem nečekala…
Nečekala jsem, že na pásu, kde je ta pomyslná hraniční čára bude červený velký čtverec, kde si můžeme předat to co chceme. Pokyn zněl jasně. Jedna dojde ke čtverci, položí do něj tašku a odejde. Ta druhá si proto půjde a zanechá tam zas svou tašku…A tak tohle celé proběhlo. Chcete znát mé pocity???? Stáli jsme proti sobě… nesmíte nic než jen stát a volat na sebe… brečeli jsme s dcerou tak, že se ani nedalo nic říct a celou dobu kdy, zeťák držel malého v náručí jsem jen slyšela, jak maličkej fňuká …“já ci tááám… babi a dědou“ a jak mu zeťák vysvětluje, že tam nemůže, že tam jsou policajti a oni by se zlobili… a….ten kdo tuhle chvíli nezažil, nepochopí. Nepochopí zoufalství, bezmoc, nenávist, zlobu… nepochopí strach, který v sobě máte. Kdo nezažil tu zadrátovanou dobu komoušů, nepochopí ten strach, kdy si říkám, jestli ještě vůbec někdy se to změní… Mávali jsme na sebe, přes roušky jsme si posílali aspoň vzdušné pusy. Co jiného??? V záplavě slz se ani nic jiného nedalo dělat… Je to strašné nepochopení… strašná demagogie českých politiků a moci pánů. Dodržujeme pravidla desinfekce možná víc než kdokoli jiný. Dodržujeme všechna nařízení, a přesto mám pocit jako bych byla prašivá… nemohu se dotknout vlastní rodiny… nemohu se s nimi vidět a zatím v Čechách si celé rodinné klany vesele pořádají grilovačky, sleziny, výlety a nikdo je netrestá. Nikdo jim nic nevytkne… a přitom jsou možná větší pendleři než ti, co jezdí za prací, aby mohli zajistit své rodiny. Z logiky věci je pendler každý, kdo za prací dojíždí a je jedno za kterou hranici, jestli je to hranice okresu, kraje nebo státu. Podle statistik bych měla u nás zakopávat o nakažené, ale já zatím nepotkala ani jednoho… a jediný střet s virem jsem měla dnes. Je to virus lidské hlouposti, omezenosti a vychcanosti… je to virus, který se zabydlel v hlavách českých mocipánů a jejich voličů, jejich oveček… tenhle virus je rozhodně nebezpečnější než celá tahle chřipková epidemie, které jsou mimochodem celé hranice šumafuk.

Krásné svátky jara… píše se rok 2020 a já mám pocit, jako bych se vrátila o 31 let zpátky. Jedno vím jistě, nechci se vrátit do ČR dokud tomu vládnou lidi nakažený virem, jako má tahle vláda, která vládne v CZ.

Ptám se... jsou hranice lidské hlouposti?