Obchodní podmínky

Nechci vás zatěžovat přílišným textem s paragrafy, ale přesto je nutné si říct několik pravidel pro domluvu fotografování. Jednoduše řečeno pořádek dělá přátele a z vlastní zkušenosti vím, že z nejednoho fotografování vzniklo přátelství a další společná fotografování.O to víc si vážím každého z vás a pro pořádek mám i nějaké ty podmínky, aby se nám společně dobře pracovalo.

Záloha - při domluvě fotografování požaduji vždy zálohu ve výši 50% ceny. Ve chvíli kdy si domluvíme společný termín a složíte zálohu na účet, beru to z vaší strany jako závazek a chuť pro další spolupráci.
Ptáte se proč? Nejednou se již stalo, že po zveřejnění fotografií na netu se mi přihlásilo mnoho lidí se zájmem o fotografování. Dohodl se termín a na poslední chvíli si zákazník fotografování rozmyslel. Co se stalo? Ve většině případů si zákazníci rozmysleli focení. Počáteční euforie, když obdivně prohlíželi fotky přátel se vytratila a už se jim do focení nechtělo. Termín odřekli někdy i na poslední chvíli a mě tak vznikl prostoj, který se nenahrazuje lehce. Protože právě proto, aby zákazník získal krásné fotky, je potřeba k tomu i  zodpovědný přístup, domluva a příprava.
Proto požaduji zálohu. V případě, že zákazník fotografování odmítne bez náhradního termínu 30 dní před termínem a další domluvy náhradního termínu, záloha tak propadá a zákazníkovi nevzniká nárok na její vrácení. Opačně je to jiné... pokud z jakéhokoli důvodu nebudu moci dodržet termín a nebude možné se domluvit na jiném termínu z mé strany, zálohu vám samozřejmě vrátím. Vše je otázkou dohody a vše je jen na vzájemné vstřícnosti a slušnosti.

Smlouva, faktura - beru jako samozřejmost, že za své peníze zístkáte také vše, na čem jsme se dohodli a to i smlouvu a fakturu o zaplacení, pokud si je vyžádáte. Také doklad o složení zálohy, jakmile bude částka připsána na účet. 
Budu se opakovat, ale pořádek dělá přátele a tak je vždy po domluvě také samozřejmé, že ke svým fotografiím získáte smlouvu o díle, doklad o složení zálohy a fakturu o zaplacení fotografování.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte využít kontaktní formulář. 

Fotografování na netradičních místech, se zvířaty a další focení, které je vázáno na spolupráci s dalšími lidmi
V případě focení na netradičních místech, která mají své majitele (střelnice, zámek, nebo další podobná), vždy domlouvám s majitelem a fotím pouze s jeho souhlasem. Může se stát, že někde bude majitel žádat i poplatek za focení a i to je potřeba respektovat.
Focení se zvířaty - plně respektuji pravidla a podmínky focení, které si chovatel určí. On ví nejlépe co a a jak, a zná své zvíře nejlépe. Proto i tyto podmínky vyžaduji při focení. Zvířátka jsou krásná, ale nejsou to hračky! Proto i rodiče musí při focení s dětmi počítat s možností, že zvířátka škrabou, koušou a nemusí mít vždy náladu se fotit.

Platba fotografování
Platí se až při předání fotografií, kde Vám bude odečtena i záloha 50%, kterou jste platili při rezervaci. V případě odesílání fotografií kurýrem, pak požaduji platbu + balné a poštovné předem na účet.

Objednávka tisku 
Spolupracuji se špičkovým grafickým studiem a dalším profesionálním dodavatelem tiskového materiálu. Oba mají své platné termíny dodání, ceník, kterým se řídím a tedy si ani ceny nestanovuji já, ale dodavatel.  

K odesílání využívám ZÁSILKOVNU, případně PPL službu. Balné a poštovné je dle velikosti odesílané zásilky a příslušného tarifu kurýrní služby.