Výstava "nejen"

ZA SKLEM 

Výstava 2024 Výstava 2023 Výstava 2022 Výstava 2021

Výstava MINI STEAMPUNK

Cukrárna a kavárna ZEOS Kdyně

10.11. - 15.12.2023

více k projektu MINI STEAMPUNK

Výstava ŽENA 

KULTURNÍ CENTRUM PIVOVAR DOMAŽLICE

ZÁŘÍ 2023

více k projektu ŽENA

Výstava ZVĚROKRUH 

CUKRÁRNA A KAVÁRNA ZEOS KDYNĚ

SRPEN/ZÁŘÍ 2023

více k projektu Zvěrokruh

Výstava

ZA SKLEM 2022

II.ročník "Výstavy za sklem" bude navazovat na ten minulý.
Čas, který prožíváme, je pro nejednoho z nás těžký a každý se s ním vyrovnává jinak a po svém. Já třeba tím, že fotografuji. Mám nápady a mám kolem sebe báječné lidi, kteří mi nejednou pomohli dotáhnout můj projekt do konce. Minulý rok se nesl v duchu uzavírání. A tak mne napadlo, udělat výstavu tak, aby byla dostupná každému. Pro všechny. Nezáleží na tom, zda je to výstava profi fotografa nebo amatéra. Je to hlavně o té chuti něco dělat, něco tvořit a pak to i ukázat druhým. Díky úspěchu z loňského roku vím, kolika lidem tyhle výstavy udělaly radost. Kolik lidí potěšily fotografie a odpoutaly jejich myšlenky od starostí. A nejen ony. I samotní autoři. Pro leckoho to byla jeho úplně první autorská výstava. A já obdivovala to nadšení a radost. Opravdu mě tahle akce přinesla velkou radost.
Proto rozjíždím II.ročník a těším se, kolik lidí se přidá. Možná se nedozvím konečné číslo, kolik výstav se uskuteční, ale to není to podstatné. Důležité je, kolika lidem to udělá radost.

ŽENA

AUTORSKÁ VÝSTAVA KVĚTEN/ČERVEN 2022 V KAVÁRNĚ A CUKRÁRNĚ ZEOS KDYNĚ

Výstava

ZA SKLEM 2021

PRO TY, KTEŘÍ SE CHTĚJÍ ZAPOJIT DO VÝSTAVY ZA SKLEM

Výstava ZA SKLEM je příležitost pro VŠECHNY fotografy.
Pokud tedy seš to právě Ty, kdo má chuť  udělat si výstavu, kdo chce být vidět,  pak je tu právě teď ta správná chvíle pro Tebe!

Co to obnáší?
• Vybereš své fotografie (fotografiky) podle svého uvážení, které chceš zveřejnit
• Najdeš si výlohu obchodu, restaurace, nebo jiné provozovny, která Ti padne do oka a domluvíš se, zda je možné u nich vystavovat
• Vytiskneš si a nainstaluješ fotografie – obrazy
• K fotografii můžeš přidat popis výstavy 
• Výlohu vyfotíš a přidáš ji do skupiny „VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ“
 

PODĚKOVÁNÍ

Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě v mém nápadu podpořili a pomohli. Tím, že nežiji v Čechách a  díky tomu, že je vše, i hranice, uzavřené, bylo pro mě hodně těžké výstavu realizovat.
Ale není nad to mít skvělé lidi kolem sebe! A tak děkuji firmě LION AGENCY s.r.o.  za tisk všech obrazů. Skvělá práce!
Moc díky své báječné dceři Nikole, která zajistila a nainstalovala výstavu v Domažlicích v cukrárně Ural. Velké díky patří také Marušce a Nikče. Je super mít nejen krásné modelky na focení, ale i úžasné přítelkyně. Ony dvě se zas o vše postarali v Cukrárně na náměstí ve Kdyni.

Jsem ráda za každého kdo se do projektu  přidal a ten můj bláznivý nápad podpořil! 

Doba NICOTY, která přetrvává celý rok všude kolem nás, je už k nevydržení. Pojďme se rozhlédnout, zvedněme hlavy od televizí a médií. Pojďme opět vnímat krásu světa takového, jaký je. Výstava ZA SKLEM je možnost ukázat se světu. Vrátit lidem do očí tu přirozenost života, svobodu. To, co by pro ně mělo být samozřejmostí. Je to krok k tomu, abychom se přestali rozdělovat na věřící
a nevěřící. Je to krok k tomu, abychom si uvědomili důležitost každé chvíle. Důležitost svobodného života, jeho přirozeného vývoje a nenechali si vnucovat strach.

Říká se, že I něco tak malého, jako je třepetání motýlích křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa... Výstava ZA SKLEM je takové malé pomyslné mávnutí křídel, kdy se spojili fotografové napříč republikou a vystavují své fotografie pro potěchu oka i duše. Vrací do ulic radost.

Na tuhle výstavu jsem si připravila obrazy, které pro mě asi nejvíce vyjadřují všechny pocity, které vnímám. 

První série se jmenuje

DOTEK

Tato výstava bude představena od 1.4.21 v Domažlicích Cukrárna Ural. Tím moc děkuji Martíně Gillové za možnost výstavu uskutečnit právě tady!

Vzpomínka na mého dědu Jaroslava Součka, který by se letos dožil 100 let.

Můžete milovat krásnou tvář člověka, můžete milovat i jeho srdce. Můžete být milováni různým způsobem… ale přesto nejvíc pro mne v životě vždy budou ruce… ruka hladí, hřeje, drží… ruka může dávat, ale i brát… Skrze ruce můžeme vnímat sílu propojení, teplo dlaní, energii druhého člověka.
Když si vzpomenu na ruce mého dědy vybaví se mi jemné vrásčité ruce, kde přes křehkou kůži se rýsují vystouplé žíly. Jsou to ruce, které celý život pracovaly. Ruce, které hladily, dlaně, kam se vetknul celý život, dlouhých 95 let. Děda odešel, ale život mi dal muže, kterého když děda poznal, řekl jen… „Teď už mohu v klidu umřít, jsi v dobrých rukou“. A měl pravdu. Ruce tohoto člověka jsou pro mne tím, co dělá můj život, tím, co mi dává ochranu a podporu. Ruce, co hřejí a zahřívají, uklidňují duši, když je zmatená a podpírají, když to třeba nejde tak, jak bych chtěla.Druhá série

V POHÁDKÁCH

Tato výstava bude představena od 1.4.21 ve Kdyni na náměstí, také v cukrárně. Tím moc děkuji majitelce Ladislavě Khásové za možnost výstavu uskutečnit právě tady!

Miluji svět očima dítěte... svět, který je jedna velká hračkárna, kde pohádkové příběhy ožívají a kde vše má krásný konec, kde vítězí dobro nad zlem...

Ráda se vracím do tohoto světa a vytvářím své obrazy plné fantazie. 

Slovy Alenky z říše divů:
"Máte-li v hlavě prázdno, pak vás bohužel nespasí ani ten největší smysl pro humor.
 Co chceš?
  Chci zabít čas.
Čas nemá příliš rád, když ho zabíjejí."

Tak pojďme nezabíjet čas, vraťme se k prožívání, k drobným i velkým radostem. 

 

Výstava ZA SKLEM je příležitost pro VŠECHNY fotografy, které už nebaví jen čekat až se otevřou galerie a výstavní síně.
Pokud tedy seš to právě Ty, kdo má chuť zase něco dělat, kdo chce být vidět, kdo už nechce čekat až… pak je tu právě teď ta správná chvíle pro Tebe!
Pojďme společně uspořádat výstavu ZA SKLEM!

Co to obnáší?
• Vybereš své fotografie (fotografiky) podle svého uvážení, které chceš zveřejnit
• Najdeš si výlohu obchodu, restaurace, nebo jiné provozovny, která Ti padne do oka a domluvíš se, zda je možné u nich vystavovat
• Vytiskneš si a nainstaluješ fotografie – obrazy
• A to vše v době od 1.4. 2021 po libovolně dlouhou dobu
• K fotografii můžeš přidat popis výstavy (grafika je ke stažení)
• Výlohu vyfotíš a přidáš ji do skupiny „VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ“


To je vše… věřím, že se nás do této akce zapojí dost, ale i kdyby jen pár stojí to za to a můžeme konečně ukázat to, že svět má i jinou tvář než tu, která nám je stokrát za den předkládána. Je jen na nás, co chceme vidět a co nabídneme, aby viděli ostatní.
Přidat se mohou nejen lidé z Čech, ale i Slovenska! Čím více nás bude, tím lépe!

Výstavy Fotografií - skupina na FB pro možnost dohledání jednotlivých výstav