Výstava

ZA SKLEM 2021

Výstava ZA SKLEM je příležitost pro VŠECHNY fotografy, které už nebaví jen čekat až se otevřou galerie a výstavní síně.
Pokud tedy seš to právě Ty, kdo má chuť zase něco dělat, kdo chce být vidět, kdo už nechce čekat až… pak je tu právě teď ta správná chvíle pro Tebe!
Pojďme společně uspořádat výstavu ZA SKLEM!

Co to obnáší?
• Vybereš své fotografie (fotografiky) podle svého uvážení, které chceš zveřejnit
• Najdeš si výlohu obchodu, restaurace, nebo jiné provozovny, která Ti padne do oka a domluvíš se, zda je možné u nich vystavovat
• Vytiskneš si a nainstaluješ fotografie – obrazy
• A to vše v době od 1.4. 2021 po libovolně dlouhou dobu
• K fotografii můžeš přidat popis výstavy (grafika je ke stažení)
• Výlohu vyfotíš a přidáš ji do skupiny „VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ“


To je vše… věřím, že se nás do této akce zapojí dost, ale i kdyby jen pár stojí to za to a můžeme konečně ukázat to, že svět má i jinou tvář než tu, která nám je stokrát za den předkládána. Je jen na nás, co chceme vidět a co nabídneme, aby viděli ostatní.
Přidat se mohou nejen lidé z Čech, ale i Slovenska! Čím více nás bude, tím lépe!

 
 

Výstavy Fotografií - skupina na FB pro možnost dohledání jednotlivých výstav


Doba NICOTY, která přetrvává celý rok všude kolem nás je už k nevydržení. Lži a nelži protnuté ve všem, kam se člověk podívá a bez skrupulí nám jsou podsouvána pochybná fakta. Pojďme se rozhlédnout, zvedněme hlavy od televizí a médií. Pojďme zase vnímat krásu světa takového, jaký je. Výstava ZA SKLEM je možnost se zase ukázat světu. Zas vrátit lidem do očí tu přirozenost života, svobodu. To co by pro ně mělo být samozřejmostí. Je to krok k tomu, abychom se přestali rozdělovat na věřící a nevěřící. Je to krok k tomu, abychom si uvědomili důležitost každé chvíle. Důležitost svobodného života, jeho přirozeného vývoje a nenechali si vnucovat strach. Strach je pro tuhle dobu všudypřítomný. Strach je to, čím manipulují, ale nejhorší smrt je z vyplašenosti, ze strachu. 
Na tuhle výstavu jsem si připravila obrazy, které pro mě asi nejvíce vyjadřují všechny pocity, které vnímám. 

První série se jmenuje

DOTEK

Můžete milovat krásnou tvář člověka, můžete milovat i jeho srdce. Můžete být milováni různým způsobem… ale přesto nejvíc pro mne v životě vždy budou ruce… ruka hladí, hřeje, drží… ruka může dávat, ale i brát… Skrze ruce můžeme vnímat sílu propojení, teplo dlaní, energii druhého člověka.
Když si vzpomenu na ruce mého dědy vybaví se mi jemné vrásčité ruce, kde přes křehkou kůži se rýsují vystouplé žíly. Jsou to ruce, které celý život pracovali. Ruce, které hladili, dlaně, kam se vetknul celý život, dlouhých 95 let. Děda odešel, ale život mi dal muže, kterého když děda poznal, řekl jen… „Teď už mohu v klidu umřít, jsi v dobrých rukou“. A měl pravdu. Ruce tohoto člověka jsou pro mne tím, co dělá můj život, tím, co mi dává ochranu a podporu. Ruce, co hřejí a zahřívají, uklidňují duši, když je zmatená a podpírají, když to třeba nejde tak, jak bych chtěla.


Druhá série

V POHÁDKÁCH

Miluji svět očima dítěte... svět, který je jedna velká hračkárna, kde pohádkové příběhy ožívají a kde vše má krásný konec, kde vítězí dobro nad zlem...

Ráda se vracím do tohoto světa a vytvářím své obrazy plné fantazie. 

Slovy Alenky z říše divů:
"Máte-li v hlavě prázdno, pak vás bohužel nespasí ani ten největší smysl pro humor.
 Co chceš?
  Chci zabít čas.
Čas nemá příliš rád, když ho zabíjejí."

Tak pojďme nezabíjet čas, vraťme se k prožívání, k drobným i velkým radostem.